در اواسط مهرماه، کمپانی DJI از دوربین جدید خود با نام Zenmuse X7 رونمایی کرد. DJI Zenmuse X7 نخستین دوربین ۳۵ میلی‌متری مختص تصویربرداری هوایی بوده و به خوبی با کوادکوپتر Inspire 2 سازگار است.  همچنین این دوربین از ویژگی‌هایی مثل لنز قابل‌تعویض بهره می‌برد.


بنابر اطلاعاتی که DJI در مورد مشخصات فنی این دوربین منتشر کرده است می توان گفت که دوربین DJI Zenmuse X7 بالاترین رزولوشن تصویر را در بین دوربین‌های ساخته‌شده برای ربات‌های های پرنده دارد.


 این دوربین با بهره‌گیری از یک حسگر غول پیکر ۳۵ میلی‌متری‌ قادر است ویدیوهایی با کیفیت  CinemaDNG RAW 6K با بیتریت 4.44Gbps  یا  Apple ProRes 5.2K با بیتریت 1.27Gbps و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط کند.همچنین این دوربین قدرتمند، توانایی ضبط ویدیوهایی با کیفیت CinemaDNG 3.8K با بیتریت 3.86Gbps و Apple ProRes 2.7K با بیتریت 0.86Gbps در 60 فریم بر ثانیه را دارد. در تصویر زیر می توانید حالت های مختلف تصویربرداری توسط این دوربین قدرتمند را مشاهده کنید.حسگر جدید ۳۵ میلی‌متری استفاده شده در این دوربین، دارای گستره‌ی دینامیکی 14 مرحله‌ای است. این دامنه دینامیکی گسترده Zenmuse X7 را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ضبط ویدیو در صحنه‌های دارای کنتراست بالا تبدیل می‌کند.این قابلیت به دوربین اجازه می دهد تا بتواند ضمن حفظ جزئیات آسمان، به‌خوبی جزئیات موجود در سایه‌های روی زمین را نیز ثبت کند.Zenmuse X7  تمام آن‌چیزی که فیلمبرداران حرفه‌ای برای ساخت ویدیوهای هواییِ زنده و خیره‌کننده می‌خواهند را به آنها ارائه می‌دهد.

حسگر ۳۵ میلی‌متری، لنزهای جدید و ويژگی DJI Cinema Color  مجموعه‌ای بی‌نظیر از ابزار کاربردی را در اختیار فیلمبرداران و عکاسان حرفه‌ای قرار دهد. سازگاری کامل با کوادکوپتر INSPIRE2، مجموعه دروبین و ربات پرنده را به بهترین ابزار برای تصویربرداری هوایی و بخصوص امور سینمایی تبدیل می کند.Zenmuse X7 از مانت اختصاصی خود به نام DJI DL بهره می برد. بر اساس ادعای DJI به واسطه‌ی مانت این دوربین، امکان اتصال لنز‌های گوناگونی همراه با گشودگی دیافراگم بالا اعم از نمونه‌های پرایم در دسترس خواهد بود.

 

DJI لنزهایی از جنس کربن در ابعاد 16، 24، 35 و 50 میلیمتری و با گشودگی دیافراگم f/2.8 را برای این دوربین طراحی کرده و به بازار عرضه خواهد کرد. وزن کم و عملکرد بسیار بالا، دوربین Zenmuse X7 را به همراه این لنزها به گزینه ای ایده آل برای ربات‌های پرنده تبدیل می کند.یکی نکته مهم در مورد لنز 16 میلیتری، بهره مندی آن از یک فیلتر ND داخلی است که تصویربرداری در روزهای آفتابی را آسان می سازد. همچنین لنزهای ۲۴، ۳۵ و ۵۰ میلی‌متری معرفی شده از شاتر مکانیکی که باعث کاهش اعوجاج تصویر در سرعت های بالا می شود، بهره می برند.در این دوربین، حالت جدیدی به نام EI Mode نیز وجود دارد که عملکردش دقیقا مشابه دوربین‌های فیلمبرداری بزرگ و گران‌قیمت است. این ویژگی به فیلمبرداران کمک می‌کند بیشترین جزئیات صحنه را ضبط کنند.

Zenmuse X7  همراه با لنز ۱۶ میلی‌متری‌، ۶۳۱ گرم وزن دارد و در صورت اتصال به INSPIRE 2 قادر است تا 23 دقیقه پرواز کرده و تصویربرداری کند.


قیمت این دوربین به تنهایی 2699 دلار خواهد بود. لنزهای ۱۶، ۲۴ و ۳۵ میلی‌متری معرفی شده با قیمت 1299 دلار و لنز 50 میلیمتری 1199 دلار قیمت خواهد داشت.

برای فروش بهتر این محصول، DJI با ارایه تخفیفی چند صد دلاری پکیج لنزهای 4گانه را به قیمت 4299 دلار به خریداران عرضه می کند.